poniedziałek, stycznia 12, 2015

Kulturalny Styczeń


Krótki poradnik rozpoczynający comiesięczny cykl, w którym postaram się przedstawić kilka propozycji kreatywnego i kulturalnego spędzenia czasu.

Co nas czeka w tym miesiącu?

13 stycznia- premiera studencka „Szczurów” w Teatrze Powszechnym. Bilety 25 zł. Po spektaklu pokaz Drug Queen Show. Brzmi ciekawie i chyba sama się skuszę!;)
17 stycznia- premiera „Królowej Śniegu” w Narodowym. Tematyka znana, ale zapowiada się ciekawa scenografia.
W styczniu w Teatrze Kamienica można zobaczyć „My, dzieci z dworca Zoo”. Przyznaję, nie widziałam. Ale chętnie bym zobaczyła. Pierwszy spektakl już 17 stycznia.
18 stycznia - opisany w poprzednim poście „Słomiany wdowiec” Teatru Halibut.
29 stycznia - premiera „Wesela” w Teatrze Polskim. „Wesele” Wyspiańskiego jest chyba wszystkim znane. Możliwe, że niektórzy w licealnych czasach sięgnęli nawet po książkę. A jeśli nie znacie „Wesela”, nadarza się idealna okazja, aby to nadrobić.
W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w dniach 30-31.01 można zobaczyć balet „Sen nocy letniej”. Szekspir klasykiem jest, a „Sen nocy letniej” zawsze wydawał mi się taki magiczny (wiecie las, wróżki i te sprawy…), więc polecam!
Dodatkowo do 15 lutego można tam zobaczyć wystawę „Opera haute couture”. Każda wystawa pokazująca haute couture odnosi spektakularny sukces. Rokrocznie muzea we współpracy z projektantami przygotowują wydarzenia tego typu i zawsze się to sprawdza. Jesteśmy estetami, każdy lubi popatrzeć na piękne ubrania. A stroje z oper Teatru Wielkiego zdecydowanie są piękne. Więc jeśli dotychczas nie mieliście okazji zobaczyć kolekcji haute couture, gdyż nie było was stać na wystawy w Londynie albo NYC (o Azji nie wspominając), to wreszcie mamy coś w Polsce i koniecznie trzeba to wykorzystać.
W Teatrze Rampa natomiast można zobaczyć ciekawa sztukę „Jak Nanna swą córeczkę Pippę na kurtyzanę kształciła”. Nanna, słynna kurtyzana, postanawia przyuczyć córkę do zawodu, który uważa, za najlepszy dla kobiety. Możliwe, że jest to całkiem śmieszna komedia. W Rampie możecie także zobaczyć MusicaLove - The Show i Rent – idealne propozycje dla fanów musicali.
Raz w miesiącu można też pójść do Kopernika na Wieczór dla Dorosłych. W styczniu odbywa się on 29, a tematyką jest zmysł wzroku. Oficjalna nazwa – „Oczy szeroko zamknięte”.
To tylko kilka propozycji, starałam się nie polecać tego, na co sama nie miałabym ochoty pójść. Także, jeśli mieszkacie w Warszawie to może coś was zaciekawi. Albo macie info o innych super wydarzeniach? Dajcie znać w komentarzach! ;)