czwartek, kwietnia 09, 2015

Kulturalny kwiecień

Kultura, teatr, warszawa

Moi drodzy, trochę spóźniony, ale jest. Przedstawiam Kulturalny Kwiecień. Dla tych który nie wiedzą na czym polega cykl Kulturalnych Miesięcy: każdorazowo przedstawiam przegląd premier w warszawskich teatrach w nadchodzącym miesiącu. I polecam. Zawsze warto chodzić do teatru.

LETNIE OSY KĄSAJĄ NAS NAWET W LISTOPADZIE

Tytuł jest taki dekadencki i poetycki, że aż żal nie zobaczyć takiej sztuki. Dekadencja, dekadencją, tak naprawdę to komedia. A śmiech to zdrowie, tak słyszałam.  Premiera w Teatrze Dramatycznym już 24 kwietnia. Osoby posiadające status studenta mogą się wybrać na premierę studencka 26 kwietnia.

BABY DOLL

Teatr Studio zaprasza na premierę Baby Doll. Na podstawie Tennessee Williams. Czego się spodziewać? Zdecydowanie dobrej sztuki. Przecież Tennessee Williams jest też autorem Kotki na gorącym blaszanym dachu i Tramwaj zwany pożądaniem. Baby Doll utrzymana jest w charakterystycznym dla niego stylu. Trochę mrocznych uczuć, zmagania z własnymi słabościami. Sztuki tego autora zawsze przywodzą mi na myśl mglisty wieczór w Nowym Jorku lat 50. Zawsze.
W roli głównej Marta Juras. Premiera 11 kwietnia.

DZIEWCZYNKI

18 kwietnia Teatr Polski zaprasza na premierę spektaklu Dziewczynki. Spektakl wydaje się ciekawy, ale opis jest raczej mało konkretny. Dlatego nie powiem wam, o czym dokładnie jest ta sztuka, ale najpewniej o jakichś dziewczynkach ;)

HAPPY NOW?

Spektakl z wielkiego świata. Znaczy z Londynu. Współczesny. W Polsce nie miewamy zbyt wiele współczesnych sztuk, na współczesne tematy (może ja taką napisze, jak myślicie, znajda się chętni, aby ją zobaczyć?).
Jeśli więc jakaś się zdarza to warto pójść. Bądźmy tacy europejscy i undergroundowi.
Premiera w Teatrze Polonia 16 kwietnia.

BRZECHWA DLA DZIECI – PROT I FILIP

Propozycja dla trochę młodszych. Scenariusz powstał na podstawie wierszy Jana Brzechwy. Brzechwa jest super znany ze swoich super wierszy.
Premiera 11 kwietnia w Teatrze Kamienica.

PRAGA. MIĘDZY UTOPIĄ A ROZCZAROWANIEM

Cykl trzech spektakli. Każdy wyreżyserowany przez inną osobę. Każdy o innej tematyce. Łączą się dzięki warszawskiej Pradze. W ramach cyklu zostaną wystawione: Minimum, Praga Horror Story oraz Wietnam/Warszawa. Premiera 17 kwietnia w Teatrze Powszechnym. Natomiast 16 kwietnia odbywa się spektakl otwarty. Teatr oferuje wówczas tańsze bilety (ulgowy już za 20 zł).  

POŻEGNANIE Z TYTUŁEM

Teatr Studio żegna się ze spektaklem Ożenek. Jest to komedia z Karoliną Gruszką. Mamy pannę, która musi podjąć bardzo trudną decyzję, na temat zamążpójścia. Kandydatów jest kilku. Zatem jak to się skończy? Warto zobaczyć, zanim zejdzie z afiszy.

PROMOCJE

Jeśli chodzi o promocje, to Teatr Dramatyczny zaprasza seniorów na spektakle: Młody Stalin, Rzecz o banalności miłości oraz  Meriln, inna historia w ramach akcji Teatr Przyjazny Seniorom. 

W ramach akcji Teatr Przyjazny Studentom można kupić taniej bilety na spektakle: Don Juan, Nosorożec oraz Bez wyjścia.


Wybieracie się na któryś z tych spektakli? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzach!
Jeśli natomiast chcecie co miesiąc otrzymywać porcję informacji na temat teatralnych nowości zapraszam na FANPAGE.