poniedziałek, maja 18, 2015

Kulturalny maj

Kultura, Teatr, Premeiry, Promocje, Warszawa

Czym będą nas rozpieszczać stołeczne teatry w maju?

POROZMAWIAJMY PO NIEMIECKU

Historia z czasów drugiej wojny światowej. Historia młodej kobiety mieszkającej w Warszawie. Kobiety, a właściwie jeszcze dziewczyna, która nie chce wojny. Chce spokojnego życia. Ja tez nie chce/ nie chciałabym wojny. Wiec pewnie miałybyśmy podobne spojrzenie na świat. A może właśnie zupełnie inne. Warto sprawdzić.
Premiera w Teatrze Polonia 14 maja.

TRUCICIEL 

Czarna komedia. Mąż zdradza żonę, ona postanawia się otruć. Zamierza nawet skorzystać z usług specjalisty, aby dopełnić tego zadania. Jak skończy się ta historia?
Spektakl pełen gwiazd. Reżyseruje Cezary Żak, pojawi się również na scenie. Partnerują mu między innymi Karolina Gorczyca, Małgorzata Foremniak i Dorota Segda. Dobra zabawa gwarantowana.
Premiera 28 maja w Och Teatrze.

ZWARIOWANA TERAPIA

Jak wiadomo, mamy współcześnie bardzo dobrych lekarzy psychiatrów i psychologów. Doradzą każdemu. Tanio i skutecznie. Jeśli zatem psycholog radzi szukać miłości poprzez ogłoszenia, to wiadomo, że tak właśnie trzeba zrobić. I robią tak bohaterzy spektaklu Zwariowana Terapia. Jak to się skończy będzie się można dowiedzieć już od 10 maja. W Teatrze Komedia. Na scenie Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Przemysław Sadowski czy Piotr Zelt. 

LALKA

Inscenizacja powieści Bolesława Prusa. Nie wątpię, że znaczna część populacji zapoznała się z nią w czasach licealnych. Podobała się wam historia Wokulskiego? Premiera już 15 maja w Teatrze Powszechnym

POWDER HER FACE

Opera pokazująca historię Dirty Duchess - Margaret Campbell. W latach 60 księżna wzbudziła ogromne zainteresowanie. Podczas sprawy rozwodowej z księciem Argyll przedstawiono dowody jej niewierności (w tym zdjęcia) i rozpętał się wielki skandal.
Powder her face miało swoja premierę w 1995 roku a teraz debiutuje w Polsce. Premiera 9 maja w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

CASANOVA W WARSZAWIE

Balet na podstawie pamiętników Giacomo Casanovy. Spędził w Polsce kilka miesięcy i doświadczył wielu ciekawych przygód, które barwnie opisał.
Premiera 28 maja w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

MARY STUART

O Marii Stuart słyszał prawie każdy, nawet w Polsce. Była fascynująca postacią, ale słyszeliśmy o niej przede wszystkim na lekcjach historii, starając się ze wszystkich sił nie zasnąć. Tak, więc ten spektakl ponoć opowiada o jej ostatnich chwilach. A w główna rolę wciela się Agata Kulesza.
Premiera 16 maja w Teatrze Ateneum.
Uważni obserwatorzy portali plotkarskich mogły już słyszeć o ciekawej charakteryzacji aktorki w tym spektaklu. Wszelkie Pudelki szokowały tytułami w stylu, „Co ona sobie zrobiła?”

Studencki maj w Teatrze Polskim!

Bilety dla studentów w cenie 15 zł. W ten sposób teatr włącza się w świętowanie juwenaliów.

250-lecie teatru publicznego w Polsce!

Dodatkowo 23 maja z okazji obchodów 250-lecia teatru w Polsce wszystkie teatr publiczne wystawią sztuki z biletami w cenie 250 groszy! Zastanówcie się, do jakiego teatru chcielibyście się wybrać i w drogę

Jeśli podobają się wam kulturalne nowości i chcecie więcej to zapraszam na fanpage i zachęcam do lajkowania :)