środa, sierpnia 12, 2015

Koniec. Ty też boisz się tego słowa?

Koniec. Ty też boisz się tego słowa?

Właściwie nie potraficie już ze sobą rozmawiać. Dystans, jaki was dzieli, jest większy niż z Grenlandii do Afryki. Ale przecież to są twoi kumple, przyjaciele, koleżeństwo. Krytykują cię głośno w miejscu publicznym? Może się zdarzyło, ale to nie było specjalnie? Było?

A on? Już nawet nie wierzysz, że kiedykolwiek mogłaś go kochać. Może zauroczenie, ale kurczę, jesteście parą już dwa lata. Szmat czasu. Raczej z nim zostaniesz, w sumie nie jest taki najgorszy. Prawie nie rozrzuca brudnych skarpetek. Chyba pora na zaręczyny.

Stop! Nie postępuj w ten sposób!

Tkwisz w relacji bez pełnej akceptacji i tolerancji? Pora ją zakończyć. Tak, ZAKOŃCZYĆ. Marnujesz tylko czas. Czas, który możesz spokojnie zagarnąć dla siebie. Czas, w trakcie, którego możesz zacząć wszystko od nowa.

Plączemy się w tych społecznych sieciach. Każdy z nas. Społeczeństwo raz za razem obrywa nas z samych siebie. Jak dzikie psy na pustyni. A my na to pozwalamy. Latami. Na koniec stajesz się cieniem samego siebie. Smutną karykaturą.

Strach.
Nasz najgorszy wróg. Ten skurczybyk wszystko niszczy. Dwa lata. Wydaje ci się, że to już długo. Nie chcesz zaczynać od zera. Zawsze boimy się zaprzepaścić, to, czego już dokonaliśmy, nie zdając sobie sprawy, że efekty zmiany mogą się pojawić szybciej niż myślimy. A może zdarzyć się nawet, że w krótkim czasie zyskamy wiele więcej niż przez lata bezczynności.

Statystyka.
Statystyczny Polak powinien żyć 65 lat. Przecież dwa lata to zaledwie 3%. 3%! Chcesz, żeby te trzy małe procenciki zamieniły się w duże sto procent? Pozwolisz na to?

Istnieje szansa, że szczęście się do niektórych uśmiechnie. Tylko do nielicznych, wtedy, kiedy sytuacja jest tak beznadziejna, że już nawet niebiosom jest żal tych ofiar. Reszta powinna wziąć sprawy w swoje ręce. I szukać. Szukać, szukać. Ale, ale, pamiętajcie o jednym ważnym szczególe. Cierpliwości. Cierpliwością ludzie się bogacą, czy jakoś tak. Także, nie udało się raz, ewentualnie dwa? Nie zrażajcie się! Będzie dobrze. Trzeba tylko czasu. 

A jeśli chcecie też jakiś procent czasu poświęcić na czytanie, przykładowo, czytanie tego bloga, zapraszam na Fanpage. Tam regularnie pojawiają się informacje o nowych tekstach.