niedziela, września 27, 2015

Co zabrać do akademika.

Akademik, co spakować do akademika, jak się spakować do akademika, biurko, krzesło, co zabrać do akademika, lista rzeczy ptrzebnych do akademika, lista rzeczy do akademika, mieszkanie w akademiku, co zabrać do akademika

Już za kilka dni kolejne rzesze młodych ludzi rozpoczną przygodę ze studiami. Pójdą na inaugurację, niektórzy dostaną nawet po indeksie. Potem pierwsza studencka integracja, otrzęsiny, kolokwia, sesja. Jak co roku, wiele osób zdecyduje się też na mieszkanie w akademiku. Jestem weteranką w tej dziedzinie, do 5 lat mieszkam w akademiku. Jesteście już spakowani? Wiecie dokładni, czego Wam potrzeba? Oto lista rzeczy, które sprawdzą się, jeśli mieszkacie w akademiku:

Kabel do internetu / router wifi

Jeśli lubisz serfować w sieci, to bez niego leżysz, tym bardziej że ilość gniazd internetowych wcale nie jest uzależniona od przewidywanej liczby mieszkańców.

Sprytne urządzenie kuchenne

Wśród takich sprytnych urządzeń na pewno znajdują się: czajnik elektryczny, mikrofalówka, opiekacz, toster, ewentualnie grill elektryczny. Wszystko to, co pozwoli szybko przyrządzić jadalną potrawę, kiedy kuchnia daleko i brudna. Swego czasu zastanawiałam się nad kupnem multicookera, wydaje mi się, że to też może być dobre rozwiązanie, bo takie urządzenie ma wiele przydatnych funkcji, jego wadą jest jednak to, że zajmuje dosyć dużo miejsca, więc jeśli już macie mikrofalówkę czy grill może się zrobić bardzo ciasno.

Garnek/ patelnia

Biedaku, jeśli nie masz mikrofalówki i nie chcesz pogrążyć się finansowo z powodu codziennych obiadków na stołówce, to ten garnek się jednak przyda.
ŻelazkoJeśli nie chcesz, chodzić ciągle w pomiętych ubraniach to żelazko się przyda. Piszę, bo wiem, że nie każdy pamięta.

Klapki pod prysznic

Klapki, japonki, cokolwiek, co pozwoli ci na bezpieczną eksplorację akademickich łazienek. Skoro w akademiku jest jedna łazienka na piętro, to nigdy nie wiesz, kto korzystał z niej przed tobą. A wiem, że to jest rzecz, o której ludzie bardzo często zapominają. Zapamiętajcie, takie klapki ma każdy mieszkaniec akademika!

Kieliszki

Kieliszki można zawsze pożyczyć, ale nie macie pojęcia, jaki z tym jest problem. Teoretycznie każdy jakieś ma, chociaż dwa, ale kiedy będą potrzebne, to nagle okaże się, że wszystkie są w użyciu.

Stopery do uszu

To dla bardziej wrażliwych. Czasami bywa głośno.

I jeszcze jedna informacja. Dzisiejsze akademik coraz bardziej różnią się od tych miejsc, którymi straszy się przyszłych studentów. Pokoje są większe, jest też więcej łazienek. Nie zdziwcie się wiec, jeśli pójdziecie w odwiedziny do akademika, a tam zamiast syfu stylowe wnętrza. Na porządku dziennym jest teraz posiadanie telewizora (najlepiej plazmowego), dzbanka filtrującego, czy ekspresu do kawy. Jeśli zabierzecie je ze sobą, nikt was nie wyśmieje. Zresztą jest mnóstwo przedmiotów, które mieszkańcy akademików posiadają, zawsze znajdzie się ktoś kto będzie miał pompkę, ostrzałkę do noży czy wysięgnik teleskopowy. Spotkaliście się w swoim studenckim życiu z sytuacjami, gdy mieszkańcy akademika posiadali przedmioty, których się u nich absolutnie nie spodziewaliście?