środa, listopada 25, 2015

Kulturalny grudzień


Znów zapomniałam o opublikowaniu kulturalnego przewodnika miesiąca. Niestety listopad jakoś się prześlizgnęła. Dlatego, zapobiegawczo, już dziś zapraszam na przegląd grudniowych ciekawostek! Podpowiadam, zaplątało się też kilka listopadowych ciekawostek.

PREMIERY

Lubicie balet? 27 listopada w Operze Narodowej premiera baletu Poskromienie Złośnicy. Szekspir się nie starzeje!

Już od 29 listopada w Teatrze Współczesnym będzie można oglądać adaptacje utworu Juliusza Słowackiego Niepoprawni (Fantazy). Co się stanie, gdy w jednym miejscu spotkają się: ojciec chcący bogato wydać córkę, potencjalny kandydat (bogaty hrabia), ukochany dziewczyny oraz kochanka hrabiego?

30 listopada premiera spektaklu Pozytywni. W obsadzie: Simlat, Boczarska, Bołądź i Chabior. Spektakl jest jednym z elementów akcji MAC AIDS FUND zajmującej się działaniami na rzecz wali z AIDS. Do zobaczenia w teatrze IMKA.

Teatr Ateneum zaprasza na spektakl Dziewice i mężatki. Głownie o samotności i o tym, co ta samotność może nam przynieść. Opis spektaklu nastraja pozytywnie, zresztą po świetnej Mary Stuart możemy oczekiwać wiele. Premiera 12 grudnia.

Żona potrzebna od zaraz na deskach Teatru Komedia już od 29 grudnia. Co w dzisiejszych czasach jest jednym z najlepszych wyznaczników gotowości do awansu? Oczywiście zona, którą najlepiej przedstawić szefowi na wystawnej kolacji. Tylko, co jeśli ktoś chce awansu, a zona jeszcze się nie przytrafiła? W obsadzie między innymi: Przemysław Sadowski, Magdalena Wójcik i Weronika Książkiewicz.

OKAZJE

W Teatrze Studio można jeszcze oglądać przegląd najciekawszych spektakli tanecznych z całej polski. Podając w kasie hasło KONTUR KULTURY, bilety kupicie za jedyne 5 zł!

17 grudnia Teatr Pijana Sypialnia zaprasza na Świąteczny Koncert. Uwielbiam ich! A do tego, wstęp na imprezę jest wolny!

KINO

Najciekawsza grudniowa, premiera kinowa? Oczywiście Gwiezdne Wojny! To będzie prawdziwy hit!