środa, listopada 11, 2015

Jak urządzić przytulny pokój w akademiku?

akademik, pokój, rady, jak urządzić, taborety, okna, jak urządzić pokój w akademiku, mieszkanie w akaemiku wady i zalety, co zabrać do akademika, pokój w akademiku jak urządzić, lista rzeczy potrzebnych do akademika, lista rzeczy do akademika, akademik opinie, jak urządzić pokoj w akademiku, co zabrać do akademika

Od wiek wieków akademiki kojarzą się z syfem i malarią. Szukasz zmutowanego kurczaka, na pewno się uda. Szukasz papieru toaletowego, nikłe szanse.

Pora obalić ten mit.

Pisałam już wam, jakie rzeczy najlepiej zabrać do akademika. Dzisiaj chciałabym pokazać, jak stworzyć sobie w pokoju namiastkę domu. Wiadomo, nie zmienimy mebli, w większości pokoi nie ma nawet opcji przesunięcia czegokolwiek. W tej sytuacji pozostają dodatki.

Kwiaty

Duża doniczka na podłodze, mniejsze na parapecie, stylowy bukiet w wazonie. Kwiaty zawsze wzbogacają wnętrze. Wyobraźcie sobie wasze biurko z uroczym bukietem tulipanów. Dodatkowo doniczka może robić za ozdobę, aby tylko wpasowała się w klimat pomieszczenia.

kwiaty, pokój, akademik, jak urządzić

Dywan

Dywan zawsze ociepla wnętrze. Dużo przyjemniej spojrzeć na miękki materiał niż na białą podłogę. Jedyny haczyk jest taki, że nie w każdym pokoju taki dywan się zmieści. W mniejszych wnętrzach dobrze sprawdza się kolorowe chodniki.

1

Firanki i zasłonki

Nie martwcie się, w akademikach dadzą wam i zasłonki i firanki. Ja jednak zawsze zazdrościłam osobom, które mają własne egzemplarze. Dużo lepiej dopasowane do pomieszczenia, a do tego zdecydowanie czystsze.

Bez firanki byłoby bardzo pusto, prawda?

Bieżnik

Bieżnik to świetny sposób na ocieplenie wnętrza. Dochodzi tutaj aspekt cenowy, jest dużo tańszy niż obrusy. Niestety, sprawdzi się tylko w tych akademikach, których mieszkańcy mają własne stoły.

Uwielbiam nasz bieżnik, szczególnie w połączeniu z brązowymi podkładkami

Plakat

Na obrazy nie ma, co liczyć, wiecie, dziurawienie ścian jest w takich miejscach raczej zabronione. Natomiast przyklejenie plakatu to żaden problem, najwyżej przyjdzie wam pod koniec roku zamalować kawałek ściany zniszczony przez taśmę. A plakaty są teraz w modzie, więc na pewno uda się znaleźć jakiś ciekawy wzór. A jeśli nie plakat, to może tablica korkowa albo ramka ze zdjęciem?

1

Magnesy na lodówce

Nie wydaje się Wam, że każda lodówka z magnesami wygląda bardziej wesoło i przytulnie? Pamiętajcie tylko, że co za dużo to niezdrowo.

1

W dekoracji dobrze sprawdzą się też dekoracyjne odświeżacze czy świece (tylko uwaga na czujniki!). A jakie są Wasze pomysły? :)