niedziela, października 02, 2016

7 fantastycznych współczesnych skrzypków, których musisz posłuchać!

lifestyle, kultura, nic na poważnie, muzyka, skrzypce, Taylor Davis, Anna Phoebe, Anna Phoebe, David Garrett, Gil Shaham, Hilary Hahn, Lindsey Stirling, muzyka, muzyka klasyczna, znani skrzypkowie, najsłynniejsi skrzypkowie, słynni skrzypkowie, gra na skrzypcach, kariera muzyczna

Muzyka to jeden z najwspanialszych wynalazków ludzkości. Pierwszy instrument, flet, powstał ponad 35 000 lat temu! Nic dziwnego, muzyka pozwala przenieść się w magiczny świat i zapewnia niesamowite przeżycia i ogromną dawkę inspiracji. Kariera muzyczna nie jest łatwa. Nauka gry na instrumentach to lata wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Co więcej, nawet najcięższa praca na nic się zda, gdy brakuje talentu, pasji i serca. Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować 7 współczesnych skrzypków, którzy reprezentują wszystkie wspomniane cechy i tworzą wspaniałą muzykę!

Itzhak Perlman

Perlman jest uważany za jednego z najwybitniejszych współczesnych skrzypków. Syn polskich emigrantów urodził się w Izraelu. Swoje umiejętności rozwijał w Juilliard School, a debiutancki koncert zaprezentował w Carnegie Hall. W trakcie swojej kariery grał w Białym Domu czy podczas obchodów rocznicy 150 lat Statuy Wolności. Odbył tournée po Rosji. W latach osiemdziesiątych odwiedził także Warszawę.
Perlman kilkakrotnie nagrywał muzykę do filmów, a najsłynniejszym przykładem jest chyba jego solówka z filmu Lista Schindlera.

Lindsey Stirling

Gwiazda YouTuba! Jej profil ma ponad 8 milionów subskrybentów, a liczba wyświetleń przekroczyła miliard. Stirling ma na swoim koncie występ w amerykańskiej wersji Mam Talent, start w wyborach Miss, trzy płyt, trzy światowe trasy koncertowe i nagrodę Billboard Music Awards. Jej wielką pasją jest taniec, co znajduje odzwierciedlenie podczas występów. Niewielu artystów jednocześnie gra na skrzypcach i tańczy.

Gil Shaham

Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Ma na swoim koncie nagrodę Grammy, W jego muzyce przebrzmiewa pasja. Prawdziwy wirtuoz!

Hilary Hahn

Niemiecka artystka, uznawana za jedną z najlepszych skrzypaczek świata. Nie bez powodu, nikt tak jak ona nie potrafi tchnąć ducha w klasyczne utwory. Ma na swoim koncie kilkanaście albumów z muzyką klasyczną.

David Garrett

David Garrett, skrzypek, który potrafi zrobić doskonałe show. Pochodzący z Akwizgranu muzyk to kolejny wychowanek Juilliard School. Co ciekawe, jego nauczycielem był Itzhak Perlman.
Garrett przekuł swoją pasję w dobrze prosperujący biznes. Nagrywa płyty i koncertuje na całym świecie. Jego wykonanie motywu Piraci z Karaibów stało się hitem Internetu, wiec na pewno je widzieliście.

Anna Phoebe

Urodzona w Niemczech. Naukę gry na skrzypcach zaczęła w wieku siedmiu lat. Współpracowała z wieloma znanymi postaciami, chociażby Georgem Michaelem. Dotychczas wydała dwa albumy.
Zachwyca mnie jej żywa i pełna temperamentu muzyka.

Mark O'Connor

Wszechstronnie uzdolniony. Gra na skrzypcach, komponuje i uczy. Jest autorem popularnego koncertu Fiddle Concerto. Opracował również własną metodę gry na instrumentach smyczkowych. W swojej muzyce sięga do klasyki, inspiracji folklorystycznych oraz jazzu. Tworzy również utwory w duecie ze swoją żoną, Maggie, również skrzypaczką.

Taylor Davis

Zaczynała od aranżacji na skrzypce motywów z gier wideo. Prowadzi popularny kanał na YouTube. W zeszłym roku wyruszyła w trasę koncertową po USA, a już w listopadzie odwiedzi Kraków (13.11.16 Klub Kwadrat) i Warszawę (14.11.16 Stodoła).


Jak Wasze wrażenia? Dajcie znać czy spodobał się Wam któryś z artystów! :) 

PS. Niech was nie dziwią dwie aranżacje tego samego utworu, dzięki temu możemy zobaczyć indywidualizm artystów :)