wtorek, listopada 22, 2016

Jak kupić tanio świąteczne prezenty.

nic na poważnie, prezenty, tanie preenty, jak kupić tanio prezent

Listopad powoli zbliża się ku końcowi. Ani się obejrzymy, a nadejdzie pora Bożego Narodzenia. Niektórzy zaczęli już przygotowywać się do świąt. Również mnie powoli dotyka świąteczna gorączka. Stworzyłam już tablicę inspiracji na Pintereście, gdzie umieściłam pomysły na dekoracje, pakowanie prezentów oraz same prezenty. Niestety, prezenty mogą się okazać dużym wydatkiem. Szczególnie jeśli, tak jak ja, macie w grudniu jeszcze kilka dodatkowych wydatków prezentowych, przykładowo urodziny u rodziny :P Przepraszam, za ten lekko suchawy żarcik, będą lepsze :P Skoro wiec widmo nadchodzących zakupów zaczyna Wam spędzać sen z powiek, warto zastanowić się nad sposobami na zaoszczędzenie na świątecznych prezentach.

1. Kup na Ali Express

Moim zdaniem to jedna z najtańszych i najpraktyczniejszych opcji. Robiłam zakupy na tej stronie kilkakrotnie, produkty zawsze były przyzwoitej jakości. Zawartość zgadzała się ze zdjęciem. Ali to prawdziwa kopalnia najróżniejszych, przesłodkich produktów. Znajdziemy tutaj nie tylko prezenty, ale też elementy dekoracji i świąteczne gadżety.
Kolejną zaletą zakupów przez tę stronę są ceny. Zniewalająco niskie! Moim pierwszym zakupem były tam złote tatuaże (które uwielbiam i wykorzystywałam namiętnie przez całe wakacje). Niestety, robiłam wówczas zakupy po raz pierwszy, trochę nie znałam jeszcze zasad zamawiania i kontaktu ze sprzedawcą i delikatnie sfrajerzyłam kupując przez pomyłkę 9 takich samych arkuszy tatuaży. Kiedy moja paczka dotarła do Polski, byłam lekko zawiedziona, stwierdziłam wiec, że może dokupię jakieś inne wzory w polskim sklepie. Trochę poszukałam i okazało się, że identyczne produkty w Polsce mają cenę 5(!!) razy wyższą. Oczywiście, nigdy więcej nawet przez myśl mi nie rpzejdzie kupowanie w Polsce produktu, który mogę dużo taniej zamówić w Chinach. A co do tatuaży, historia też skończyła się dobrze, podzieliłam się z koleżankami, a dzięki dużej dozie kreatywności, każda zagospodarowała swój arkusz w zupełnie inny sposób, jednak wszystkie wyglądały niesamowicie 😜
Produkty z Ali Express mają tylko tę wadę,
że dosyć długo idą do Polski. W związku z tym, jeśli chcecie otrzymać przesyłki na czas, to ostatnia chwila na złożenie zamówienia.

2. Skorzystaj z wyprzedaży podczas Black Friday

Black Friday ma swoją genezę w Stanach Zjednoczonych. Jest to dzień ogromnych wyprzedaży, przypadający zawsze w piątek po święcie dziękczynienia, czyli w tym roku dokładnie w ten piątek, 25 listopada. Zniżki w Polsce nie są może tak zniewalające, jak w Stanach, jednak zawsze jest to jakaś promocja. Oprócz piątkowych zakupów istnieje również szansa na utrafienie czegoś podczas Cyber Monday. Obie promocje odbywają się też na Ali Express.

3. Programy lojalnościowe

Jeśli należycie do jakiegoś programu lojalnościowego, w którym zbieracie punkty, teraz jest najlepszy moment, aby wymienić je na produkty. Programy lojalnościowe często przewidują również dodatkowe zniżki z okazji zbliżających się świąt. Jak może wiecie, obchodziłam niedawno urodziny, w wielu programach lojalnościowych otrzymałam z tej okazji zniżki, które mogę wykorzystać właśnie na zakup podarunków.

4. Wykonaj prezent samodzielnie

W zeszłym roku zdecydowałam się na to rozwiązanie, myślę, że w tym będzie podobnie. Ręcznie wykonany prezent to nie tylko gwarancja oryginalności. Obdarowany może mieć pewność, że wkładamy w wykonanie podarunku całe serce. Poświęcamy również czas. Pamiętam, jak zeszłym roku piekłam i ozdabiałam pierniczki, zaczęłam około południa, a wieczorem wybierałam się na spektakl, wyobraźcie sobie, jak byłam zażenowana, kiedy po podwinięciu rękawa eleganckiego żakietu okazało się, że mam rękę w mące :p Jednak nadal uważam, że moje spersonalizowane, pięknie zapakowane podarunki były wspaniałym prezentem. Oprócz pierników podarowałam też rodzinie ręcznie robione kule do kąpieli, które wyszły naprawdę ślicznie.

5. Skorzystaj z programów moneyback

Jest kilka takich programów, warto zrobić dokładny research i zastanowić się, dzięki któremu zyskamy najwięcej. Ja sama również zamierzam skorzystać w tym roku z takiego programu, szczególnie że przypominam sobie o jednym, który zwraca również za zakupy na Ali.

6. Zwróć uwagę na darmową dostawę.

Bardzo wiele sklepów oferuje darmową dostawę, niekiedy niestety od określonej kwoty (może więc warto zgadać się w kilka osób i zrobić większe zamówienie?). 29 listopada przypada Dzień Darmowej Dostawy, warto sprawdzić, czy sklep z interesującą nas ofertą nie bierze w nim udziału.

7. A może hipermarket?

Podczas kupowania prezentów, wielkie dyskonty nie są naszą pierwszą myślą. Tymczasem może się okazać, że trafimy tam na ciekawe książki (raczej te w koszykach, ceny bestsellerów są zwykle dosyć wysokie i na pewno istnieje tańsza wersja). Również zabawki dla dzieci można tam dostać w korzystnej cenie, trochę niższej niż ceny w sklepach bardziej ukierunkowanych na dzieci. Osobiście, wychodzę z założenia, że zabawki dla dzieci nie powinny być zbytnio drogie, żadne ze znanych mi dzieci nie używa ich zbyt długo, głównie ze znudzenia. Podobno niektóre dzieci lubią też rzucać zabawkami i szybko je niszczą. Słodycze, które są często dodatkiem do prezentu, też warto kupić w supermarkecie. Jeśli ktoś nie zamierza kreatywnie pakowa prezentów, może zaopatrzyć się tam też w torebki, będzie na pewno taniej niż w Empiku.

8. Samodzielnie zapakuj prezent

W poprzednim podpunkcie, wspomniałam o kupowaniu opakowań na prezenty. Rzeczywiście, w dyskontach będą tańsze. Jednak, przy dużej rodzinie, mogą się okazać całkiem sporym wydatkiem. Polecam więc samodzielne pakowanie prezentów. Wystarczy kupić przezroczystą folię, brązowy papier i kolorowe wstążki. Trochę wysiłku, wydrukowane etykiety prezentowe (w Internecie znajdziecie mnóstwo etykiet do pobrania i wydrukowania za darmo), może jakieś zielone krzaczki czy stempel i voilà mamy stylowe prezenty prosto jak z Instagrama. Nie tylko oszczędzamy, ale zwiększamy też walory estetyczne naszego podarunku.

Może pamiętacie scenę umieszczoną w Bridget Jones. W pogoni za rozumem. Do głównej bohaterki dzwoni matka, z pytaniem o prezent jaki chciałaby dostać na Gwiazdkę. Nic nadzwyczajnego, pomijając fakt, że był środek lata. I to jest jedno z najlepszych rozwiązań: systematyczne gromadzenie podarunków przez cały rok przy okazji specjalnych wyprzedaży. Rokrocznie obiecuję sobie, że zacznę stosować tę metodę. Do tej pory się nie udało, mam jednak nadzieję, że w przyszłym roku wreszcie tak zrobię.

Mam nadzieję, że moje porady będą dla Was przydatne. Dajcie znać czy tekst się Wam podobał! A jeśli tak, to zapraszam do polubienia FANPAGE, gdzie dosyć regularnie pojawiają się informacje o najnowszych tekstach.

Pozdrawiam,
Wasza (już świąteczna) M.