czwartek, listopada 24, 2016

Seriale na jesień.

SERIALE, JESIEŃ, nic na poważnie, jaki serial wybrać na jesień

Jesień w pełni. Momentami przeplata się już nawet z zimą. To doskonały okres na spędzanie długich wieczorów w towarzystwie ciepłego kocyka, kubka gorącego kakao i ulubionego serialu. Tegoroczna jesień to obfitość nowości i kolejnych sezonów sprawdzonych produkcji. Koniecznie sprawdźcie jakie seriale mają szansę na zostanie moimi (a może i Waszymi) ulubionymi produkcjami tej jesieni.

Scream queens

Poprzedni sezon serialu był prawdziwym hitem. Widzów zaintrygowało połączenie horroru i komedii. Pastisz znanych horrorów został przeniesiony na ekrany telewizorów. Niedawno zadebiutował drugi sezon. Ponownie spotykamy postaci z pierwszego sezonu, jednak tym razem, wszyscy pracują w tajemniczym szpitalu. Niestety, już w pierwszym odcinku pojawia się niebezpieczeństwo. Morderca w zielonym stroju.
Bardzo wiele schematów i wątków z pierwszego sezonu zostało ponownie wykorzystane, dlatego w mojej głowie kiełkują wątpliwości czy kolejny sezon będzie równie udany. A skoro pojawiają się wątpliwości, trzeba obejrzeć serial, by je rozwiać!

Westworld

Nowa propozycja HBO to doskonały pomysł! Za nami już kilka a ja jestem totalnie zajarana.
W skrócie: akcja rozgrywa się w ogromnym parku rozrywki stylizowanym na Dziki Zachód. W parku wykorzystano nowoczesne roboty, nazywane gospodarzami. Odpowiednio zaprogramowane i wykorzystujące osiągnięcia sztucznej inteligencji uważają się za prawdziwych ludzi. Odwiedzający mogą robić w parku, co tylko chcą, nie wszyscy są łagodni i zadowalają się łowieniem ryb. Gospodarze mają za sobą wile traumatycznych przeżyć, gwałty, morderstwa. Dlatego co wieczór ich wspomnienia są czyszczone. Tylko co się stanie, gdy roboty zaczną sobie przypominać swoje przeżycia?
Z każdym kolejnym odcinkiem atmosfera produkcji coraz bardziej się zagęszcza i każdy kolejny odcinek jest coraz ciekawszy.

Easy

Akcja serialu toczy się w Chicago. Spotykamy różnych bohaterów, każdy z nich je san innym etapie swojego życia i boryka się z innymi problemami. Początkowo trochę się martwiła, obejrzałam pierwszy odcinek, który pozostawił lekki niedosyt. Pomyślałam wtedy „Spokojnie, pewnie w kolejnym odcinku wszystko się lepiej rozwinie”. Okazało się jednak, że w kolejnym odcinku pojawili się już nowi bohaterowie. Pozostaje więc pytanie, czy przedstawienie historii w 20 minut jest możliwe. Nie do końca. Poznajemy zaledwie fragment, jedno wydarzenie z życia każdej z postaci. Wśród bohaterów serialu mamy: małżeństwo z długim stażem, które na nowo próbuje stworzyć zmysłową stronę swojej relacji, dwie młode lesbijki, starające się stworzyć związek pomimo różnic charakteru, braci pracujących nad stworzeniem własnego browaru oraz młode małżeństwo, które poznaje uroki Tindera.
Serial ma ciekawy klimat i dosłownie rzeszę fantastycznych aktorów, znanych głównie z ról na dużym ekranie, m.in.: Orlando Bloom, Dave Franco czy Miline Ackerman. Myślę, że warto spróbować!

Luke Cage

Natefliks udostępnił jakiś czas temu pierwszy sezon opowieści o Lucku. Z bohaterem spotkaliśmy się już, oglądając Jessicę Jones. Daredevill, Jessica Jones oraz Luck Cage to Morelowscy bohaterzy przeniesieni na ekrany w ramach współpracy z Netfliksem. Na początku przyszłego roku czeka nas premiera Iron Fist. Wówczas poznamy wszystkie postaci, które stworzą grupę uderzeniową w kolejnym serialu The Defenders.
Prawdopodobnie zauważyliście, że Marvel w budowaniu swojego serialowego imperium posłużył się analogiczną metodą jak przy Avengers. Najpierw każdy bohater dostaje własny serial, dzięki któremu możemy go poznać i polubić. Następnie pojawia się kolejna produkcja z większą grupą bohaterów. Nie zostajemy rzuceni od razu na głęboką wodę, ale ponownie spotykamy znane już postaci, tyle, że tym razem w większym gronie. Oprócz przygód grupy superbohaterów możemy cały czas obserwować postępy jednostek ich własnych produkcjach.
Ostatnimi czasy pojawiło się wiele głosów, że porażka produkcji z uniwersum DC jest w dużej mierze wynikiem braku owego wstępu. W Marvelu każdy bohater dostał swój film i mogliśmy go dokładnie poznać, to była długoterminowa i przemyślana strategia. A czy znaliście dokładnie bohaterów Suicide Squat? Nie można nawet powiedzieć, że znaliśmy ich powierzchownie.
Luke już trochę znamy. Wiemy, że ma za sobą tragiczne przeżycia, wiemy, że łącza go z Jessicą trudne relacje. Wiemy również, że jest w zasadzie niezniszczalny. Serial przedstawia nam genezę jego super mocy oraz przybliża trochę mroczną przeszłość. Jestem obecnie na 3 odcinku i szczerze mówiąc, jeszcze nie odgadłam, w jakiej perspektywie czasowej wobec wydarzeń z Jessica Jones rozgrywa się akcja. Jednak już teraz mogę Wam powiedzieć, że produkcja jest bardzo dobra. Nie jest tak przytłaczająco i mrocznie jak w Daredevilu, nie ma psychopaty z niesamowitymi zdolnościami, jak w Jessice Jones. I możliwe, że właśnie dzięki temu serial ogląda się bardzo dobrze. Jeśli widzieliście poprzednie produkcje Marvela to nie możecie przegapić tego serialu!
Lucka poznajemy momencie, gdy z trudem wiąże koniec z końcem, pracując na dwa etaty. W ciągu dnia sprząta w zakładzie fryzjerskim swojego przyjaciela Popa, natomiast wieczorami stoi na zmywaku w klubie lokalnego mafiosa, Cottonmoutha (Cornell Stokes). Między słowami dowiadujemy się, że mężczyzna posiada już swoje umiejętności, ponadto ma za sobą okres, kiedy wykorzystywał je, by zarabiać na życie jako najemnik.
Pewnej nocy trzech okolicznych chłopaków okrada Cottonmoutha. To wydarzenie spowoduje nieodwracalne zmiany również w życiu Luka. Stokes szybko podejmie działania, które pozwolą mu na odzyskanie skradzionych pieniędzy. Szczególnie że są to pieniądze, które obiecał swojej kuzynce, radnej dzielnicy Harlem, Mariah Dillard. Kobieta pożyczyła wcześniej pieniądze z depozytu przeznaczone na budowę spółdzielni, aby pomóc kuzynowi w wykończeniu klubu.
Chłopcy szybko zostaną znalezieni, a próbę pomocy jednemu z nich, Pop przypłaci życiem. Strata najlepszego przyjaciela oraz jego ostatnie słowa, staną się najlepszym motorem napędowym dla Lucka. Wiadomo, że zemsta rzadko pozwala osiągnąć dobre efekty, więc bardzo ciekawe jak sytuacja się rozwinie.
W serialu możemy zauważyć ciekawy rozdźwięk. Stokesowi zależy przede wszystkim na pomnażaniu swoich wpływów i majątku. Pani radna, pomimo dosyć drastycznych metod, naprawdę pragnie polepszenia sytuacji mieszkańców dzielnicy. Stosuje nieodpowiednie metody, posuwa się do przestępstwa, ale w pewnym stopniu, pragnie czegoś dobrego.
Podobnie jak w Daredevilu, spotykamy bohatera, który na pierwszym miejscu stawia swoją dzielnicę i star się jej pomóc.
Pop to taki mądry przyjaciel. Szczerze mówiąc, byłam przekonana, że w pewnym momencie Luke rozpocznie swoją misję, a Pop pozostanie z nim jako jeden z tych doradców, którzy zawsze wspierają bohaterów w trudnych moralnie rozważaniach.
Dużą zaletą produkcji jest też fantastyczna muzyka w klubie. Bardzo mi się podoba. Doskonale wpisuje się w klimat serialu.

Quantico

Drugi sezon Quantico trzyma w napięciu już od pierwszego odcinka. Co ciekawe, tej produkcji nie zaszkodziło powielenie schematów znanych z poprzedniego sezonu. Akcja ponownie toczy się w dwóch perspektywach czasowych i naprawdę wciąga. Dodatkowo, zauroczyły mnie stroje Alex.
Tym razem Alex i Ryan przenikają jako tajni agenci do CIA. Tutaj przechodzą specjalne szkolenie, na tak zwanej farmie (podobnie jak w 1 sezonie). Ich obecność nie jest przypadkowa, Amanda (przełożona) uważa, że w strukturach Centralnej Agencji Wywiadowczej tworzy się szeroko zakrojony spisek.
Jednocześnie obserwujemy zdarzenia, które mają miejsce kilka miesięcy później. Z jakiegoś powodu nasza para się rozstała, a Booth dołączył do ochrony prezydenta.
Co się stanie, gdy nagle dojdzie do zamachu, prezydent i najważniejsi urzędnicy zostaną uwięzieni, prezydentowa zamordowana. W tym serialu nie wszystko jest takim, jak się wydaje, a pozorni przyjaciele, mogą się okazać największymi wrogami.

Van Helsing

Wybuch superwulkanu w Yellowstone przysłonił świat grubą warstwą pyłu, umożliwiając wampirom wyjście na powierzchnię i ekspansję. Ludzkość niemal wyginęła. Jedyną nadzieją wydaje się Vanessa Van Helsing, która z jakiegoś powodu potrafi przeżyć atak wampira, baa, jest w stanie je nawet uleczyć. Serial całkiem dobry, w pierwszych odcinkach pojawia się trochę okropności, ale tempo jest niezłe. Sytuacja wygląda troszeczkę gorzej w czwartym odcinku, w którym wieje nudą i niezrozumiałymi pretensjami jednej z bohaterek. Liczę, że to się zmieni i polecam, sprawdźcie sami.

Jak podobają Wam się serialowe propozycje? Oglądacie którąś produkcję? Dajcie znać w komentarzach!